Sítě proti hmyzu

Sítě do oken a dveří je nejlepší mechanická ochrana proti hmyzu a komárům.

Pevné sítě proti hmyzu

Nejčastější řešení ochrany proti hmyzu a komárům. Síť je vyrobena z hliníkového předepjatého profilu, který zaručuje trvalé vypnutí síťoviny a odolává nepříznivým klimatickým podmínkám. Síťovina je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem, čož ji dodává dlouholeté trvanlivosti. Síť je možno uchytit buď na obrtlíky, nebo v případě plastových oken na Z háčky, které umožňují uchycení sítě na okno bez jakéhokoli vrtání.

Nejjednodušší ochrana proti létavému hmyzu. Na rám okna se jednoduše, pomocí háčků, upevní rám se sítem a hmyz nemá šanci. Nemusíte si dělat starosti s každoroční demontáži, protože síť je vyrobena ze skelného vlákna potažena PVC a je tedy mimořádné trvanlivá. Kdybyste přece jen síť chtěli demontovat, není to žádný problém. Hliníkové rámy, ve kterých je síť natažena se dají snadno sundat. V případě, že chcete ochránit proti nežádoucímu hmyzu místnosti s dveřmi máme pro vás dveřní sítě na pantech. Pokud jste opravdu náročným zákazníkem, máme v nabídce rolosítě, tedy sítě, které se namotávají do boxu a chrání Vás proti hmyzu jen tehdy, pokud chcete, jindy si třeba můžete povídat se sousedem.

Pevné sítě proti hmyzu - VFtyp

Okenní sítě jsou vyráběny z hliníkových rámečků standardně v barvě bílé, hnědé a ve zlatém dubu a za příplatek v libovolné barvě RAL. Síťovina je v rámečku upevněna pomocí pryžové nebo plastové zamykací vložky. Síťovina je vyrobena ze skelného vlákna, potaženého plastem. Díky skelnému vláknu má velmi nízkou tepelnou roztažnost, plastový povrch zajišťuje snadnou údržbu a umožňuje různá barevná provedení. Při větších rozměrech dochází působením vypnuté síťoviny k prohýbání rámečku směrem dovnitř. Tomu se předchází vkládáním vodorovných, svislých nebo křížových výztuh.

Materiál: Hliníkové profily s "límcem" spojované pomocí plastových rohů. Síťovina je v rámečku upevněna pomocí plastové zamykací vložky.

Upevnění na okno: Připevnění na okno je zabezpečeno prostřednictvím plastových otočných příchytek (obrtlíků).

Vyztužení: Okenní sítě je nutno dodatečně ztužit, pokud některý z venkovních rozměrů rámu překračuje 1400 mm. V praxi to znamená, že například síť rozměru 600 x 1800 mm bude mít jednu vodorovnou výztuhu. Výztuha je standardně osazována do 1/2 výšky sítě. V případě potřeby (např. sjednocení s ozdobnými příčkami v oknech) je možno výztuhu umístit dle přání.

Dveřní sítě proti hmyzu

Ochrana proti hmyzu a komárům v místech dveří je řešena pomocí dveřních sítí. Ty jsou vyrobeny z dostatečně silného hliníkového profilu. Dveře jsou opatřeny samozavíratelnými panty, popřípadě okapovou a středovou lištou. Rámy jsou vyrobeny z válcovaného hliníku. Síť je vyrobena ze skelného vlákna.

Pevný rám zajišťuje vysokou stabilitu a pevnost. Dveře jsou opatřeny vratnými panty.

Použití: Síťovými dveřmi se rozumí křídlo z hliníkového profilu, které je připevněno zpravidla na rám balkonových dveří, dovření je zajištěno pomocí magnetu. V případě potřeby osazení na vchodové dveře je nutno vhodným distančním profilem zajistit dostatečnou vzdálenost mezi dveřním a síťovým křídlem tak, aby dveřní klika nepřekážela dovření síťového křídla.

Materiál: Hliníkové profily o rozměru 52 x 18 mm, spojované pod úhlem 45 stupňů. Síťovina je v rámu upevněna pomocí pryžové zamykací vložky.

Dveřní sítě proti hmyzu - VFtyp

Upevnění na okno: Pomocí pantů, které se dodávají ve dvou provedeních standardní a pružinové se seřiditelným předpětím.

Vyztužení Síťové dveře mohou být osazeny bez výztuhy, případně do nich může být vložena výztuha šíře 92 mm. Tato výztuha může být použita též jako okopná lišta ve spodní části síťového křídla.

Rolovací sítě proti hmyzu

Tam kde je nutné se dostat z okna je třeba volit rolovací síť. Celá konstrukce sítě je z hliníkového profilu, které odolávají nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Naše protihmyzové sítě zaručují zákazníkům dokonalou účinnost a vysokou životnost. Rámy jsou vyrobeny z válcovaného hliníku. Síť je vyrobena ze skelného vlákna. Celá konstrukce je vyrobena z hliníkového profilu aby co nejlépe odolávala klimatickým a povětrnostním podmínkám.

Síť je uchycena v malé hliníkové schránce před oknem. Po stranách jsou umístěny hliníkové vodící roletka lišty. Síť se ovládá jako klasická látková.

Rolovací sítě proti hmyzu - VFtyp

Plisované sítě proti hmyzu

Plisovanými sítěmi lze vybavit i velice rozměrné dveřní otvory, což je jejich nespornou výhodou. Tato dveřní síť se mechanicky posouvá nahoře ve vodicím profilu tvaru U.

Dole je síť vedena velmi nízkým PVC profilem. Při použití je tedy umožněn prakticky bezbariérový přechod mezi interiérem a exteriérem, což jistě uvítají nejen rodiče malých dětí, ale také starší lidé, či lidé s handicapem. Síť se po instalaci například na zimu, jednoduše instaluje a demontuje bez potřeby nářadí. I při vysoké frekvenci užívání má síť na dveře velmi dlouhou životnost.

Plisované sítě proti hmyzu - VFtyp

Mám zájem o sítě proti hmyzu

Rádi si vyslechneme vaše představy o interiérových roletách a pomůžeme s výběrem toho nejlepšího řešení. V případě vašeho zájmu zajistíme i měření oken a odbornou montáž žaluzií, případně servis v oblasti Kolín, Kutná hora, Poděbrady, Nymburk, Pečky, Český Brod a Uhlířské Janovice.

Poslední realizace sítí proti hmyzu